Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Kalisz ponownie w filmie
Aktualności
2015-01-08 / Kalisz ponownie w filmie
Jak informuje Iwona Cieślak z redakcji czasopisma, "Kalisia" stała się przyczynkiem do powstania nowego projektu: w Kaliszu osadzono akcję filmu fabularnego, do którego scenariusz napisał Wojciech Pawlik.
Wydanie nr 4-5-61732014 trafiło do rąk prof. Wojciecha Pawlika, dziekana Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Socjolog równolegle z pracą naukową na uczelni zajmuje się pisaniem scenariuszy filmowych – jego teksty były nagradzane na ogólnopolskich konkursach.
W trakcie pracy nad kolejnym scenariuszem, Wojciech Pawlik sięgnął po "Kalisię". Inspirujący okazał się dla niego zwłaszcza artykuł Piotra Łuszczykiewicza "Kalisz i film (fabularny)".
Wojciech Pawlik poinformował redakcję czasopisma iż interesujący tekst o filmowych obrazach Kalisza w polskim filmie stał się dla niego nieoczekiwaną inspiracją dla powstania scenariusza filmowego. Akcja tego scenariusza osadzona jest we współczesnym Kaliszu i film, jeśli uda się go zrealizować, będzie największą, jak do tej pory, filmową promocją miasta.
Scenariusz został bardzo wysoko oceniony i nagrodzony przez jury pierwszej edycji Wielkopolskiego Konkursu Scenariuszowego ogłoszonego przez Film-Art w Poznaniu. „Mrożony” otrzymał jedną z dwóch głównych nagród.
Choć od scenariusza do realizacji filmu droga jest dość długa, już teraz wiadomo, że projekt przyczyni się do promocji Kalisza.
Wydanie, zawierające wspomniany wyżej artykuł oraz najnowszy, podwójny numer "Kalisii Nowej" są dostępne w Centrum Informacji Turystycznej (wejście od ulicy Zamkowej).
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki