Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Paulina Lenda Akustycznie!
Aktualności
2015-01-05 / Paulina Lenda Akustycznie!
Koncert już dziś (tj. 05 stycznia 2015 roku) w Pubie „Kuźnia u Stacha”.
„Kuźnia u Stacha” ma niesamowitą przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na koncert Pauliny Lendy, który odbędzie się dnia 5 stycznia 2014 roku, o godzinie 21.00 w pubie „Kuźnia u Stacha” przy ulicy Łaziennej 1. Będzie to pierwszy koncert artystki w Nowym Roku, zaś bilety na niego kosztować będą 5 zł.

Paulina Lenda – wokalistka, autorka tekstów. Jest rozpoznawalna ze względu na swoją niepowtarzalną, głęboką barwę niskiego głosu. Jej rodzinnym miastem jest Świdnica – małe miasto na Dolny Śląsku, gdzie zamieszkiwała i tworzyła. Swoje inspiracje muzyczne czerpie z akustyki oraz muzyki folkowej. Wychowywała się słuchając czarnej muzyki. Czarni artyści, którzy mają duży wpływ na jej twórczość, to m.in. Tracy Chapman, Lauryn Hill, Lizz Wright, India Arie, Erykah Badu. W 2008 r. została odkryta w programie "Mam Talent". Występ tak dojrzałej muzycznie piętnastolatki w telewizyjnym show pozwolił na zderzenie się z muzycznym rynkiem w Polsce. Niestety po kilku latach walki z firmą, która uwiązała Paulinę niekorzystnym dla niej kontraktem, wyjechała do Londynu, gdzie w tej chwili żyje i tworzy. Po krótkiej przerwie, z pomocą Jarka Zawadzkiego i Błażeja Domańskiego piosenkarka nagrała swoją pierwszą debiutancką płytę, zatytułowaną „Wolf Girl”1.

Pub "Kuźnia u Stacha" serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych!


1 - napisano na podstawie http://www.facebook.com/paulinalenda

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki