Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Trylogia Calisia
Aktualności
2014-12-30 / Trylogia Calisia
Książki autorstwa Anety Ponomarenko znaleźć można w Centrum Informacji Turystycznej
Strażnik skarbu, Dom śmierci oraz Ostatnie śledztwo to kryminały tworzące trylogię Calisia poświęconą dziewiętnastowiecznemu Kaliszowi.

Strażnik skarbu przenosi czytelnika do Kalisza w roku 1888, kiedy to miastem wstrząsają wiadomości o nagłych zgonach. W okrutny sposób giną również dwaj mnisi. Dochodzenie prowadzi Walery Konstantyn Jezierski, agent do specjalnych poruczeń w stopniu radcy stanu. W śledztwie pomaga mu młody, zdolny lekarz i erudyta dr Jakub Zaif.

Akcja Domu śmierci rozgrywa się po dwóch latach od rozwikłania zagadki kryminalnej z pierwszego tomu trylogii. Spokój mieszkańców Kalisza znów został zakłócony. Odnajdywane są makabrycznie okaleczone ciała mężczyzn. Te zagmatwane sprawy próbuje rozwikłać duet: agent do specjalnych poruczeń Walery Jezierski i jego przyjaciel, doktor Jakub Zaif, który powraca z Ameryki. Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi, a jego efekty są zaskoczeniem nawet dla prowadzących.

Ostatnie śledztwo dotyczy Kalisza na przełomie wieków. W mieście trwają przygotowania do wystawy archeologicznej. Tuż przed jej otwarciem dochodzi jednak do kradzieży kufra z cennymi dokumentami i brutalnego podwójnego morderstwa. A to dopiero początek serii makabrycznych zbrodni...
Do akcji wkracza policmajster Jan Poraj, któremu pomagają dr Zaif i agent do specjalnych poruczeń Jezierski. Cała trójka musi rozwikłać motywy zabójstw, odnaleźć morderców, a w trakcie dochodzenia odkrywa sekret pewnej zacnej rodziny.

Książki autorstwa Anety Ponomarenko znaleźć można w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Zamkowej. 
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki