Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Jedyne w swoim rodzaju upominki z najstarszego miasta w Polsce.
Aktualności
2014-12-22 / Jedyne w swoim rodzaju upominki z najstarszego miasta w Polsce.
Święta to czas magiczny - spędzony w rodzinnym gronie, pełen tradycji i niepowtarzalnej atmosfery. Ciepło domowego ogniska motywuje każdego ''Mikołaja'' do dawania bliskim upominków oraz prezentów związanych z ich rodzinnym miastem.
Jeśli i Ty chcesz zostać ''Mikołajem'' podtrzymującym tradycje najstarszego miasta w Polsce, weź ze sobą bliskie Ci osoby i zajrzyj do Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Zamkowej w Kaliszu. Znajdziesz tu największy wybór pamiątek, upominków oraz prezentów związanych z Twoim ukochanym miastem. Boże Narodzenie to czas radości, więc dzielmy się nią z innymi obdarowując ich prezentami, których znaleźć mogą u nas drodzy Państwo naprawdę wiele. Do tych, które bezpośrednio oddają klimat świąt należą z pewnością ręcznie zdobione bombki z nazwą Naszego miasta. Ponadto znaleźć można u nas również świąteczne (i nie tylko!) kubki ceramiczne, podkładki pod myszkę czy wykonane z niebywałą precyzją świece z wosku pszczelego. Niepowtarzalnym prezentem będą również publikacje nawiązujące bądź też stanowiące o najstarszym mieście w Polsce: ''Kalisz – młode duchem, najstarsze miasto w Polsce'', ''Kalisz między wojnami. Opowieść o życiu miasta 1918-1939'' czy ''Leksykon kaliski''. Nie zapominamy również o najmłodszych obywatelach naszego miasta, którym z pewnością przypadną do gustu bajki Marii Konopnickiej, kredki oraz puzzle związane z Kaliszem. Dodatkową atrakcją tegorocznych zakupów jest możliwość nabycia pozycji multimedialnych, do których należą DVD ''Jak zmieniał się Kalisz'' Tomasza Chlebby czy DVD + CD ''Night in Calisia Live'' Włodek Pawlik Trio, Randy'ego Beckera oraz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka. W naszej ofercie znaleźć mogą Państwo również koszulki ''Wybierz Kalisz na weekend'' (oraz kilka innych!), grafiki prezentujące Kalisz, regionalne przysmaki, takie jak andruty oraz magnesy, miarki, śrubokręty, ołówki, długopisy, breloki na klucze, ceramiczne dzwonki i kufle oraz ekskluzywne zestawy do wina związane z najstarszym miastem w Polsce. Uczyńcie te święta wyjątkowymi i podarujcie Kalisz jako prezent dla swoich najbliższych!
Zapraszamy do Centrum Informacji Turystycznej.
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki