Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Propozycje na pochmurny dzień
Aktualności
2014-12-18 / Propozycje na pochmurny dzień
W czasie pogody, jaką dzisiaj mamy w Kaliszu, nie można się nudzić. Proponujemy m.in. coś dla miłośników teorii spiskowych.

Najpierw docieramy z centrum miasta na ul. Graniczną 20. Autobusem nr 17 lub 22 (przystanki w okolicy galerii ''Tęcza'') dojedziemy na ul. Dobrzecką lub nr 8 (przystanek Al. Wojska Polskiego/Mazurska) na Al. Wojska Polskiego/ul. Widok, skąd już blisko do naszego celu. Pieszo najłatwiej dotrzeć Aleją Wojska Polskiego, przechodząc w prawo w ul. Staszica, a następnie w lewo w ul. Graniczną. Tam pod numerem 20 odnajdziemy siedzibę Warsztatów Terapii Zajęciowej, pod którą kryje się świetnie zachowany schron przeciwatomowy. Obiekt ten można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 14.00. Za wstęp zapłacimy 5 zł (normalny) lub 3 zł (ulgowy). O historii schronu opowie przewodnik, a jest o czym opowiadać, jako że schron zajmuje powierzchnię ok. 500 m kw.

schron przeciwatomowy budynek WTZ

Po wizycie w tym nietypowym obiekcie polecamy powrót do centrum miasta i wizytę w Muzeum im. G. J. Osiakowskich, mieszczącym się przy ul. Garbarskiej 2, w pobliżu skrzyżowania z ul. Kanonicką. Placówka ta stanowi Muzeum dawnego Kalisza i jego mieszkańców. Znajdziemy tu liczne przedmioty codziennego użytku, stare mapy, fotografie, nad którymi warto przystanąć. Muzeum jest dostępne od wtorku do piątku w godz. 11.00-15.00, w sobotę w godz. 11.00-14.00, a w niedzielę od 11.00 do 13.00. Za bilet normalny zapłacimy 8 zł, a za ulgowy 5 zł.
Warto zatrzymać się w jednej z pobliskich kawiarni, aby wypić rozgrzewającą herbatę lub kawę, a może zjeść obiad w restauracji lub barze.Popołudnie warto spędzić przy sztuce. Galeria im. Jana Tarasina, mieszcząca się przy Pl. Św. Józefa 5 prezentuje ''Kaliskie Biennale Rysunku i Grafiki Próba 2''. Wystawę można oglądać w poniedziałki od 9.00 do 16.00, wtorek-piątek od 9.00 do 18.00 oraz w sobotę od 10.00 do 14.00. Zmierzając w kierunku Galerii warto zwrócić uwagę na pięknie odnowioną fasadę Kościoła pw. św. Wojciecha i Stanisława na ul. Kolegialnej, który był pierwszą niegotycką świątynią wybudowaną w Kaliszu.

Podsumowując, życzymy przyjemnego zwiedzania i udanego dnia w Kaliszu!

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki