Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Świąteczny koncert!
Aktualności
2014-12-17 / Świąteczny koncert!
„Świeć nam Gwiazdo, świeć” to tytuł adwentowo-bożonarodzeniowego koncertu kolęd, współorganizowanego przez Towarzystwo Śpiewacze „Echo” w Kaliszu i parafię św. Apostołów Piotra i Pawła.
W niedzielę 21 grudnia 2014 roku, o godzinie 17.30 w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odbędzie się świąteczny koncert "Świeć nam Gwiazdo, świeć". Jak co roku, zapraszamy wszystkich kaliszan do udziału, tym razem występ odbędzie się właśnie w kościele na osiedlu Dobrzec.
W latach ubiegłych koncerty odbywały się w Kościele Garnizonowym, a do udziału w nim zapraszane były inne chóry kaliskie. W tym roku po raz pierwszy koncert wyszedł poza ramy Śródmieścia i odbędzie się w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Do udziału w nim zaproszono zespoły, które zdobyły nagrody 25. Diecezjalnego Przeglądu Pieśni i Piosenki Religijnej „Sacrosong”: Chór Dziewczęcy „GAUDIUM” SP nr 14 w Kaliszu, Zespół „AGAPE” parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Kaliszu oraz Chór Chłopięco – Męski Bazyliki Kaliskiej.
Koncert odbędzie się w ostatnią niedzielę adwentu, dlatego rozpocznie się on utworami adwentowymi, następnie zespoły wykonają kolędy. Zaprezentowane zostaną także utwory od chorału gregoriańskiego do kompozycji współczesnych. Podobnie jak w latach ubiegłych, publiczność zaproszona zostanie również do wspólnego zaśpiewania znanych kolęd. Oprawę poetycką spotkania kolędowego przygotował oraz koncert poprowadzi - Jan Kończyński, pochodzący z Kalisza poeta oraz członek chóru z Bazyliki.
Tegoroczną nowością będzie rozstrzygnięcie w trakcie koncertu konkursu na najpiękniejszą Gwiazdę Betlejemską. Do konkursu zaproszono m.in. uczniów Szkoły Podstawowej nr 17 w Kaliszu, a także dzieci i młodzież parafii. Pomysłodawcą koncertu jest Chór Chłopięco – Męski Bazyliki Kaliskiej.
 
Wykonawcy:
Chór Dziewczęcy „GAUDIUM” SP nr 14 w Kaliszu
Dyr Andrzej Dziedziak
Zespół „AGAPE” parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Kaliszu
Dyr Irena Derezińska
Chór Chłopięco – Męski Bazyliki Kaliskiej
Dyr Marek Łakomy
Emisja głosu – Henryka Iglewska–MocekTekst i zdjęcia: Joanna Walczak
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki