Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Pierwsze akcenty zimy w Kaliszu.
Aktualności
2014-12-09 / Pierwsze akcenty zimy w Kaliszu.
Dzisiejsza słoneczna, choć mroźna pogoda zaprasza na spacery po najstarszym mieście w Polsce.
Spacer warto rozpocząć od wizyty w Centrum Informacji Turystycznej na ul. Zamkowej. Tu każdy turysta otrzyma mapkę oraz informacje o najciekawszych obiektach. Stąd przejść można dalej ulicą Zamkową, gdzie przy gmachu Liceum im. Adama Asnyka znajduje się Rezerwat Archeologiczny Zamku Kazimierzowskiego. Warto kontynuować spacer, przechodząc Placem Jana Pawła II w kierunku fontanny, a stamtąd dzieli nas już kilka kroków do fragmentów murów miejskich z basztą ''Dorotką''. Miłym akcentem będzie z pewnością spacer w otoczeniu zabytkowego Parku Miejskiego, jednego z najstarszych w Polsce, którego początki sięgają XVIII wieku. Oszroniona szata drzewna wprowadza bajkową atmosferę w grudniowy dzień.

Z Parku Miejskiego w chłodny dzień warto wybrać się do Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej, w którym zobaczyć można m.in. makiety średniowiecznego Kalisza oraz nieistniejącego już Zamku Kazimierzowskiego. Oprócz wystaw stałych godna uwagi jest wystawa pt. Gdy dymy opadły ... - Kalisz w latach Wielkiej Wojny 1914 – 1918. Nawiązuje ona do setnej rocznicy zniszczenia miasta w sierpniu 1914r. Dziś muzeum czynne jest do godz. 15.00.

Po zmroku spacer ulicami Kalisza uprzyjemni świąteczna iluminacja miasta z wielką pięknie oświetloną choinką przed gmachem ratusza.

Zapraszamy na spacer po zimowym Kaliszu.


Park Miejski zimą

Park Miejski zimą

Park Miejski zimą

Park Miejski zimą

Park Miejski zimą


Fot. CIT Kalisz
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki