Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Mikołajki na kaliskim rynku już za nami!
Aktualności
2014-12-07 / Mikołajki na kaliskim rynku już za nami!
Sobotnie Mikołajki na Głównym Rynku zgromadziły setki ludzi, które wspólnie ze Świętym Mikołajem oraz prezydentem Grzegorzem Sapińskim zapaliły symbolicznie lampki na kaliskiej choince stojącej przed Ratuszem.
Tegoroczna edycja kaliskich Mikołajek przyciągnęła na Główny Rynek przed Ratuszem setki ludzi – zarówno tych starszych, jak i najmłodszych. Podczas imprezy na zgromadzonych czekała masa atrakcji: spotkanie z prezydentem Grzegorzem Sapińskim, który wraz ze Świętym Mikołajem oraz kaliszanami symbolicznie zaświecili choinkę stojącą przed Ratuszem, a także konkursy, stoiska kaliskiej Policji i Straży Miejskiej, które informowały poprzez pokaz mody odblaskowej zorganizowany wspólnie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 14 o tym jak bardzo ważna jest widoczność na drodze czy Nadleśnictwa, które obchodzi w tym roku jubileusz 90-lecia Lasów Państwowych. Wszyscy zebrani mogli obejrzeć również świąteczny pokaz laserowy, zaś razem z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 1 zatańczyć zumbę. Nie zabrakło także słodyczy dla najmłodszych, które ufundowała firma Nestle. Kolejną atrakcją dnia była ogromna bożonarodzeniowa bombka, na której obywatele mieli możliwość napisania swoich świątecznych marzeń związanych z najstarszym miastem w Polsce - życzymy, aby wszystkie się spełniły!

Warto zaznaczyć, że na Głównym Rynku można było poczuć tego dnia magię świąt, które wielkimi krokami zbliżają się do nas w tym roku, za co najserdeczniej należy podziękować wszystkim Kaliszanom (i nie tylko!) zgromadzonym podczas Mikołajek 2014 zorganizowanych przez Miasto Kalisz z myślą o obywatelach właśnie.

Przy tej okazji Fundacja ''Bread of Life'', Stowarzyszenie Teraz Kalisz, Uciechowo.pl oraz kaliski portal internetowym ''Calisia'' zapraszają również wszystkich zainteresowanych na Wigilię na Głównym Rynku w Kaliszu, która odbędzie się dnia 12 i 13 grudnia 2014 roku o godzinie 12.00. Do zobaczenia!
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki