Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Kaliskie ogrody w Erfurcie
Aktualności
2011-08-22 / Kaliskie ogrody w Erfurcie
W dniach 19-21 sierpnia Kalisz promował się w mieście partnerskim - Erfurcie.

W dniach 19-21 sierpnia Kalisz promował się w mieście partnerskim - Erfurcie.

Okazja ku temu była niepowtarzalna,gdyż w tym roku przypada 50-lecie istnienia Ega Parku, czyli rozległego kompleksu ogrodniczo - rekreacyjno - wystawienniczego miasta Erfurt. Na terenie parku znajduje się jedyne w Niemczech Muzeum Ogrodnictwa, ulokowane w zabytkowym budynku pofortecznym.

Jako ciekawostkę należy zaznaczyć, iż Kalisz (wraz z innymi miastami partnerskimi Erfurtu - litewskim Wilnem, bułgarskim Łoweczem, czy izraelską Hajfą) posiada pięknie zaaranżowany ogród z bratkami, który cieszy oczy wielu odwiedzających.

Właściwe stanowisko promocyjne Kalisza znajdowało się w Pawilonie A ogrodu. Tym razem Kalisz zachęcał turystów do zapoznania się z walorami przyrodniczymi - Prosną wraz z jej kanałami, dopływami, terenami parkowymi i rekreacyjnymi.

Stoisko Kalisza wzbudzało zainteresowanie wśród zwiedzających, głównie starszych Niemców, z których wielu - jak się okazało - w bliższej lub dalszej przeszłości zwiedzało Kalisz.

Pozostali natomiast - po zapoznaniu się z materiałami promocyjnymi, przygotowanymi przez Biuro Promocji Miasta i Współpracy Międzynarodowej, dodatkowo zachęceni przez pracowników Centrum Informacji Turystycznej, obiecali że z pewnością uwzględnią Kalisz w swoich planach

wycieczkowych po Polsce.


Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki