Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Kulturalna środa w klubie Komoda!
Aktualności
2014-12-02 / Kulturalna środa w klubie Komoda!
Podczas spotkania prezentacja Muzeum Techniki i Uzbrojenia w Kaliszu.

Klub Komoda, Muzeum Techniki i Uzbrojenia przy Stowarzyszeniu Strzeleckim Bellona oraz Calisia.pl zapraszają na kolejną odsłonę ''Kulturalnej środy'' w Klubie Komoda przy ulicy Niecałej 6a. Tym razem tematyką spotkania będzie prezentacja Muzeum Techniki i Uzbrojenia mieszczącego się przy ulicy Marii Konopnickiej 2-4 w Kaliszu. Wydarzenie odbędzie się dnia 3 grudnia, o godzinie 18.00.

Warto przy okazji tego spotkania naznaczyć działalność Muzeum Techniki i Uzbrojenia w Kaliszu:

Muzeum Techniki i Uzbrojenia Wojskowego w Kaliszu przy Stowarzyszeniu Strzeleckim "Bellona" rozpoczęło działanie 18 lutego 2011 r. Do czasu utworzenia wystawy stałej muzeum działa „w organizacji” na podstawie regulaminu muzeum uzgodnionego z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Działania zmierzają ku upowszechnieniu wiedzy o historii wojskowości i technice wojskowej, kształtując jednocześnie postawy patriotyczne społeczeństwa. Muzeum gromadzi zbiory pochodzące z XIX i XX wieku, w tym m.in.: pojazdy i sprzęt wojskowy, broń strzelecką, artyleryjską i rakietową, wyposażenie wojskowe i mundurowe. Jest finansowane ze środków przekazywanych przez Stowarzyszenie Strzeleckie „Bellona” i darowizn od osób fizycznych i prawnych.

Organizatorzy zapraszają serdecznie wszystkich zainteresowanych!

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki