Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Aktualności Turystyczne o Wielkopolsce
Aktualności
2014-12-01 / Aktualności Turystyczne o Wielkopolsce
Listopadowe wydanie Aktualności Turystycznych, serwisu internetowego Polskiej Organizacji Turystycznej, zostało w całości poświęcone Wielkopolsce. Nie zabrakło również informacji o ofercie turystycznej Kalisza ''Wybierz Kalisz na Weekend''.

W 2015 roku tak, jak w latach ubiegłych na turystów, kaliszan i ich gości czekać będzie mnóstwo atrakcji w ramach certyfikowanego produktu turystycznego ''Wybierz Kalisz na weekend'', dostępnego od końca kwietnia do końca sierpnia 2015r.

''Wybierz Kalisz na Weekend'' to możliwość zwiedzenia miasta w nietypowy sposób. Wszyscy chętni będą mogli zobaczyć Kalisz z okien zabytkowego autobusu marki San H-100B. Autobus, który w latach 70-tych i 80-tych XX wieku jeździł kaliskimi trasami komunikacyjnymi, współcześnie jest jedną z atrakcji turystycznych grodu nad Prosną. Najstarsze miasto w Polsce z perspektywy takiego pojazdu, ubarwiane opowieściami kaliskich przewodników PTTK wygląda z pewnością jeszcze piękniej. Przystanek początkowy i końcowy mieści się przy Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego na Placu W. Bogusławskiego.

Przeniesienie się w czasy średniowiecza proponuje rejs Łodzią Słowiańską św. Wojciecha -"Calisia". Wspaniała podróż drogą wodną, na łonie przyrody, z opowieściami niestrudzonego propagatora czasów dawnych-budowniczego łodzi - pana Mieczysława Machowicza stwarza niepowtarzalne przeżycia dla każdego zafascynowanego historią miasta, bądź też dla każdego, chcącego tę przeszłość odkryć. Rejsy odbywać się będą na trasie Teatr im. W. Bogusławskiego – Zawodzie oraz Zawodzie - Teatr im. W. Bogusławskiego.

''Wybierz Kalisz na Weekend'' to także zwiedzanie Kalisza z wysokości. Zainteresowani mogą zobaczyć panoramę miasta oraz okolic z wieży ratuszowej. Po pokonaniu wielu schodów rozciąga się przepiękny widok na średniowieczy układ ulic w śródmieściu oraz czerwone dachy okolicznych kamienic.

Więcej informacji o produkcie na stronie http://www.cit.kalisz.pl/page,91

Artykuły ''Aktualności Turystycznych'' dotyczące Wielkopolski znaleźć można pod adresem: http://aktualnosciturystyczne.pl/wielkopolskie/

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki