Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu po raz czwarty otrzymało cztery gwiazdki
Aktualności
2014-11-20 / Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu po raz czwarty otrzymało cztery gwiazdki
19 listopada 2014r. w Hotelu Mercure w Poznaniu odbyła się gala, podczas której wręczono certyfikaty dla punktów informacji turystycznej z Wielkopolski. W ramach tegorocznej certyfikacji sześć punktów uzyskało maksymalną liczbę gwiazdek - czyli 4.
Uroczysta gala, która 19 listopada odbyła się w Poznaniu była zwieńczeniem procesu certyfikacji punktów informacji turystycznej na lata 2015/2016. Przedstawiciele jednostek informacji turystycznej z województwa wielkopolskiego odbierali certyfikaty z rąk pana Tomasza Wiktora - Prezesa Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej (WOT), pani Iwony Dudy - Skarbnika Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej (WOT) oraz członków Regionalnej Komisji Certyfikacyjnej powołanej przez Prezesa Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej.


Certyfikat dla Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu odebrały Agata Wierzejska – Holewska – główny specjalista ds. informacji turystycznej oraz Marta Łazarek z kaliskiego Centrum Informacji Turystycznej.
Agata Wierzejska – Holewska złożyła podziękowania w imieniu wszystkich certyfikowanych punktów informacji turystycznej.Regionalna Komisja Certyfikacyjna dokonała szczegółowej oceny punktów informacji turystycznych z całego regionu. Członkowie komisji przy ocenie informacji turystycznych brali pod uwagę szereg kryteriów, m.in. znajomość języków obcych oraz doświadczenie informatorów, czy lokalizację punktów.
Poziom obsługi turystów w wielkopolskich centrach informacji turystycznej z roku na rok wzrasta. W obecnym roku sześć punktów informacji turystycznej otrzymało 4 gwiazdki. Jest to wynik lepszy niż dwa lata temu. To pokazuje, że punkty skutecznie pracują nad poprawą jakości świadczonych usług. Zaangażowanie władz samorządowych do podnoszenia kwalifikacji i poziomu znajomości języków obcych przez informatorów również przyczynia się do coraz lepszych wyników osiąganych w procesie certyfikacji. Pozytywnie należy ocenić zgłoszenie do certyfikacji dwóch nowych punktów informacji turystycznej.Ogólnopolski proces certyfikacji łącznie z Minimalnymi kryteriami certyfikacyjnymi został opracowany przez Polską Organizację Turystyczną w ramach narodowego Systemu Informacji Turystycznej. Skutkować to ma powstaniem krajowej sieci standaryzowanych centrów informacji turystycznej. Certyfikacja przeprowadzana jest na zasadzie dobrowolności, na podstawie zgłoszeń nadsyłanych do właściwej regionalnej organizacji turystycznej. Zgodnie z regulaminem można uzyskać od jednej do maksymalnie czterech gwiazdek.
Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu doceniono przede wszystkim za inicjatywy, samodzielnie organizowane imprezy oraz za niekonwencjonalne pomysły na promocję turystyki.


Fot. WOT
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki