Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Otwarcie Studenckiej Galerii „Wejście/Wyjście”!
Aktualności
2014-11-16 / Otwarcie Studenckiej Galerii „Wejście/Wyjście”!
Finisaż wystawy ''9 plansz'' Weroniki Ignasiak oraz wernisaż wystawy ''Stan dysocjacji'' Michała Mąki.
Koło Artystyczne Fortuna Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu serdecznie zaprasza na otwarcie nowej Galerii Studenckiej „Wejście/Wyjście”, które odbędzie się w poniedziałek, dnia 17 listopada 2014 roku, o godzinie 12.00 przy ulicy Nowy Świat 28-30. Opiekunami nowo otwartej Galerii są panowie: Michał Mąka oraz Adrian Kempa.

Otwarciu towarzyszyć będzie finisaż wystawy „9 plansz” Weroniki Ignasiak.
„Dziewięć Plansz” to cykl prac z kolekcji dyplomowej, inspirowany estetyką i filozofią komiksu. Najlepsze scenariusze przedstawia nam życie. Wybrane z niego sceny zapisane na zdjęciach posłużyły do stworzenia opowieści ukrytej w obrazach. W myśl teorii o zbiorowej świadomości jesteśmy jak jeden organizm, lecz często nie zdajemy sobie sprawy z obecności drugiej osoby. Opowieść każdej jednostki łączy ze sobą w spójną całość ukryty przewodnik. Toczy on grę z odbiorcą, zachęcając do odkrycia prawdy.
Weronika Ignasiak urodziła się w Kaliszu w 1988, mieszka w Kaliszu. W 2008 roku ukończyła Liceum Plastyczne w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Kazimierza Wielkiego w Kaliszu, Kierunek: Dekoracja Wnętrz, Uzyskała tytuł: Plastyk, o specjalności Dekorator Wnętrz. W latach 2008-2012 studiowała na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierunek: Malarstwo (I st). Gdzie zrealizowała dyplom artystyczny w Pracowni Malarstwa prof. zw. Marka Zaborowskiego i dr Joanny Dudek pt. „Śmierć – Nowa Aplikacja”. Absolwentka kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych w/w uczelni (lata 2012-2014, II st.). W czerwcu 2014 roku obroniła dyplom magisterski (również z w Pracowni Malarstwa prof. zw. Marka Zaborowskiego i dr Joanny Dudek) pt. „Dziewięć Plansz”1.

Ponadto o godzinie 18.00 rozpocznie się również wernisaż wystawy Michała Mąki pt. „Stan dysocjacji”.
„Stan dysocjacji” - dysocjacja rozumiana jest jako rozłączenie funkcji, które normalnie są zintegrowane: świadomości, pamięci, tożsamości, percepcji.
W malarstwie ważne są dla mnie refleksje dotyczące kondycji człowieka i współczesnego świata. Potrzeba protestu wobec podwójnej moralności, pogoni za sensacją, manipulacjom medialnym - wynika z mojego stosunku do świata - jestem pacyfistą.
Mechanizm dysocjacji - jego interpretacja oraz schematycznie potraktowany portret człowieka pozwalają mi kierować uwagę w stronę nieświadomych wyobrażeń - automatyzmów psychologicznych, które kontrolują zachowania człowieka. Wizerunki medialne uwodzą nas swoimi, mniej lub bardziej istotnymi detalami, ale są pozorne…, są schematami, szablonami, maskami.
Michał Mąka urodził się w Kaliszu w 1989 roku. Studiuje na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych (II st.) w Pracowni Malarstwa prof. zw. Marka Zaborowskiego i dr Joanny Dudek oraz Pracowni Grafiki Warsztatowej dr. hab. Macieja Guźniczaka2.

Studenci Koła Artystycznego Fortuny Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych!


1,2 - na podstawie www.wpa.amu.edu.pl

 

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki