Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Narodowe Święto Niepodległości w Kaliszu
Aktualności
2014-11-10 / Narodowe Święto Niepodległości w Kaliszu
Spędzacie 11 listopada w Kaliszu? Zobaczcie, jak uczcić narodowe święto i jak miło spędzić czas.

Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się o godz. 9.45 złożeniem kwiatów pod tablicą pamiątkową poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu umieszczoną na ścianie budynku przy ul. Kazimierzowskiej/Piekarskiej. O godz. 10.00 przed budynkiem ratusza rozpocznie się koncert orkiestry dętej ''Gród Nad Prosną'', po którym nastąpią przemówienia i wręczanie dyplomów za udział w XIII Marszu Wolności. O godz. 11.00. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 8 im. Bohaterów Westerplatte zaprezentują montaż słowno-muzyczny ''Polonia Restituta''. O godz. 11.15 rozpocznie się Msza Św. w intencji Ojczyzny celebrowana przez JE Księdza Biskupa Kaliskiego - Edwarda Janiaka.

Jeśli macie ochotę na aktywne spędzenie tego dnia, warto wybrać się na rower i dołączyć do jednego z trzech przejazdów, organizowanych w Kaliszu.
O godz. 9.45 sprzed Cmentarza Miejskiego przy ul. Górnośląskiej startuje Rowerowy Dzień Niepodległości, organizowany przez Komisję Turystyki Kolarskiej PTTK (Trasa: Cmentarz Miejski – Ratusz – Majków Cmentarz – Skarszew – Rożdżały - Nędzerzew – Kalisz).
O godz. 10.00 na Głównym Rynku spotykają się cykliści, którzy po oficjalnych uroczystościach odwiedzą Park Miejski, Szczypiorno, Boczków i Jedlec. Rajd organizuje Klub Turystyki Kolarskiej ''Cyklista''.
O godz. 11.45 na Głównym Rynku rozpocznie się przejazd rowerowy ulicami Kalisza ''Niepodległa Rowerowa'', organizowany przez Stowarzyszenie ''Rowerem do Nowoczesności'' i Kaliską Masę Krytyczną.

Jeżeli wolicie kibicować, to zapraszamy na godz. 9.00 na Strzelnicę Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych, przy Wale Jagiellońskim, gdzie rozegrane zostaną XXII Zawody o Puchar Niepodległości. Na boisku ORLIK 2012 przy ul. Granicznej o godz. 10.00 rozpocznie się Rywalizacja Sportowa Służb Mundurowych, a o godz. 16.00 roczniki 1997 i młodsi zmierzą się w turnieju w piłkę nożną.

W dniu 11 listopada zapraszamy gorąco miłośników tańca towarzyskiego na halę Kalisz Arena na ul. H. Sawickiej, gdzie odbędą się XXXIX Akademickie Mistrzostwa Polski w Tańcu Towarzyskim oraz X Mistrzostwa Polski PTT i FTS Dzieci Starszych. Część eliminacyjna rozpocznie się ok. godz. 10.00 (bilety w cenie 20/10 PLN), natomiast na galę zapraszamy na godz. 18.30 (bilety w cenie od 15 do 35 PLN, dzieci do lat 7 – bezpłatnie).

Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu prezentuje w tym dniu o godz. 17.00 spektakl ''Przełamując fale'' (z opieką dla dzieci) z biletami w promocyjnej cenie 20/15 PLN + 5PLN za opiekę nad dzieckiem.

O godz. 18.00 w Kościele pw. Bł. Matki Teresy z Kalkuty przy ul. Szewskiej rozpocznie się koncert ''Pieśni o Polsce. Powstanie'', pod kierownictwem muzycznym Jakuba Tomalaka.

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki