Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Wydarzenia weekendowe od 7 do 11 listopada 2014 r.
Aktualności
2014-11-07 / Wydarzenia weekendowe od 7 do 11 listopada 2014 r.
Sprawdźcie, co dzieje się podczas długiego weekendu w Kaliszu i okolicach. Warto odwiedzić najstarsze miasto w tych dniach!
Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia wydarzeń, które odbędą się w najbliższy, długi weekend w Kaliszu. Piątek to dzień 10. jubileuszu Liceum Plastycznego w Kaliszu, przy okazji którego szkoła otrzyma imię Tadeusza Kulisiewicza, zaś na swój pierwszy zjazd przyjadą jej absolwenci. Ponadto wieczorem w Klubie Studenckim Pod Muzami koncert zespołu Turbo, charytatywny maraton Zumby Fitness w Restauracji Aljo, a także impreza Saxo Party w Music Club & Restaurant Richmond. Sobota rozpocznie się atrakcjami sportowymi związanymi z XVIII Turniejem Bokserskim im. Tadeusza Grzelaka, który odbędzie się na hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Łódzkiej. Wieczór to już jednak emocje muzyczne i koncerty: Muzyka u Franciszkanów, Asia Rektor i Mieszko Marszałek oraz zespół Bluesferajna. Niedziela to czas na mecze kaliskich drużyn sportowych, takich jak: Calisia 14 Kalisz, która podejmie na swoim boisku Górnik Konin, KKS Włókniarz 1925 Kalisz, grający w ten weekend z zespołem Jaroty Jarocin, a także koszykówka, czyli mecz pomiędzy MKS Drogbruk Kalisz a BC Obrą Kościan. W Poniedziałek ''Spiżarnia Winiary'', a w trakcie jej trwania konkursy na najlepsze nalewki oraz przetwory z warzyw i owoców. Dzień 11 listopada, Narodowe Święto Niedpoległości, rozpocznie się złożeniem kwiatów pod tablicą pamiątkową poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu na ścianie budynku przy ulicach Kazimierzowskiej i Piekarskiej. Tego dnia odbędzie się koncert orkiestry dętej Stowarzyszenia Orkiestry Dętej ''Gród Nad Prosną'' pod dyrekcją Wojciecha Zielezińskiego, XIII Marsz Wolności oraz złożene zostaną kwiaty pod tablicą pamiątkową Ratusza. Ponadto tego dnia XXII Zawody o Puchar Niepodległości, XXXIX Akademickie Mistrzostwa Polski w Tańcu Towarzyskim oraz X Mistrzostwa Polski PTT i FTS Dzieci Starszych, Rywalizacja Sportowa Służb Mundurowych oraz wieczorny koncert ''Pieśni o Polsce''.

Ponadto zapraszamy do Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Zamkowej, gdzie można nabyć publikacje i gadżety związane z najstarszym miastem w Polsce!

Szczegóły wydarzeń w pliku poniżej. Udanego weekendu!
Pliki do pobrania
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki