Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Turniej Bokserki im. Tadeusza Grzelaka już w najbliższą sobotę!
Aktualności
2014-11-06 / Turniej Bokserki im. Tadeusza Grzelaka już w najbliższą sobotę!
Mecz pięściarski Polska – Szwecja o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza.
Klub sportowy Prosna oraz Miasto Kalisz mają przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na osiemnasty Turniej Bokserski im. Tadeusza Grzelaka, który odbędzie się dnia 8 listopada 2014 roku, o godzinie 11.45 w hali widowiskowo-sportowej OSRiR przy ulicy Łódzkiej 29.

Zawody poświęcone są pamięci Tadeusza Grzelaka – wybitnego olimpijczyka, wicemistrza Europy i wielokrotnego Mistrza Polski. Na wstępnie będzie można zobaczyć pojedynki najmłodszych zawodników w ramach ''Pierwszego Kroku Bokserskiego'', następnie o godzinie 11.45 nastąpi oficjalne otwarcie imprezy, a po nim o godzinie 12.05 główna atrakcja XVIII Turnieju Bokserskiego im. Tadeusza Grzelaka, czyli mecz pięściarski między reprezentującymi biało-czerwone barwy zawodnikami Prosny Kalisz oraz Szwedami, którzy stworzyli swoją reprezentację na bazie dwóch klubów: Tifa Tidaholmu oraz Hissinge Goteborg. Pojedynek składać się będzie z jedenastu walk w różnych kategoriach wagowych. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Tadeusz Grzelak (1929-1996) – urodził się 24 grudnia 1929 roku w Pińsku. Z boksem zetknął się po raz pierwszy w Kaliszu. W latach 1940-1960 reprezentował barwy kaliskiej ''Bielarni'', CWKS Warszawa, ''Włókniarza'' oraz ''Prosny'' Kalisz. Dzięki talentowi, wrodzonej szybkości, refleksowi oraz pracowitości osiągnął świetny poziom bokserskiego wyszkolenia i zasłużenie zdobył sobie sławę jednego z najlepszych techników w dziejach polskiego pięściarstwa. Stoczył 385 walk, z których 324 wygrał, 12 zremisował, zaś 49 razy przegrał. Pierwszy tytuł Mistrza Polski zdobył w wadze półciężkiej w 1951 roku. Na najwyższym krajowym podium stawał 8 razy. Po zakończeniu kariery zawodniczej Tadeusz Grzelak szkolił nowe pokolenia pięściarzy. Zmarł 15 października 1996 roku w Koninie, gdzie znajduje się jego grób1.

1- na podstawie ''Leksykonu Kaliskiego'' Władysława Kościelniaka, wydawnictwo Edytor, Kalisz 2008, s. 65.


Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki