Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Miesiąc Performance
Aktualności
2014-11-03 / Miesiąc Performance
W najbliższą środę Galeria im. Jana Tarasina w Kaliszu rozpoczyna Miesiąc Performance. Artyści, którzy zaprezentują się w Galerii, należą do najciekawszych przedstawicieli żywej sztuki, jaką jest performance.

Jej istotą jest przesuwanie uwagi widza na proces tworzenia, wywołanie u niego żywych reakcji i wyzwalanie silnego napięcia. Osoba performera (grupa) łącząc miejsce, przestrzeń i czas tworzy akcję, która jest prezentowana publiczności. Sztuka performance była prezentowana w miejscach zdegradowanych i opuszczonych, jednak obecnie zbliża się do galerii, teatrów i klubów.

Od 5 listopada 2014r. w każdą środę o godz. 18.00 w Galerii im. J. Tarasina przy Pl. Św. Józefa 5 swój performance zaprezentuje jeden z artystów:

Paweł Kwaśniewski z Warszawy w ciągu 30 lat swojej pracy artystycznej zrealizował ponad 300 performance'ów. Mówi o sobie, sztuce, różnych formach przetrwania. Często wymyśla absurdalne, surrealistyczne opowieści. Wystąpi w najbliższą środę.

Omar Ghayatt ze Szwajcarii pierwsze kroki w sztuce stawiał w Kairze. Jest nowoczesnym i awangardowym artystą. Nie zaciera pamięci o swoim kraju i trudnej rzeczywistości w krajach islamskich. Przyjmuje strategię łączenia ludzkich emocji, estetyki i nawet odległych zdarzeń w dziejach naszego globu. Jego sztukę będzie można podziwiać 12 listopada.

Irma Optimisti z Finlandii: Jej performance dąży do zaburzenia logiki nauki i naukowego myślenia. Wg niej performance jest przede wszystkim procesem intelektualnym, który staje się potencjalnie użytecznym narzędziem w zrozumieniu wielu tajemnic i sprzeczności naszego ciała, tożsamości i wielu aspektów naszego społecznego i politycznego życia. Jej performance obejrzymy 19 listopada.

Jeffery Byrd ze Stanów Zjednoczonych w swojej sztuce łączy tradycje kulturowe i artystyczne. To zawsze zaskakujący proces subtelnego i ulotnego myślenia. O sztuce i człowieku. Na jego występ zapraszamy 26 listopada.

Za: Małgorzata Kaźmierczak – Galeria im. Jana Tarasina w Kaliszu

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki