Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Międzynarodowy Festiwal ''Bursztynowy Szlak''
Aktualności
2014-10-07 / Międzynarodowy Festiwal ''Bursztynowy Szlak''
Filharmonia Kaliska zaprasza na koncert z okazji jubileuszu 40-lecia istnienia oraz recital fortepianowy Clare Hammond!
Pomysłodawcą i organizatorem Międzynarodowego Festiwalu ''Bursztynowy Szlak'' jest Filharmonia Kaliska. Ideą przedsięwzięcia jest zaistnienie jako ważne wydarzenie artystyczne w kraju, a następnie na całym świecie. W tym celu prezentowany jest dorobek kultury europejskiej w miejscu, które w kontekście przebiegu i historii Szlaku Bursztynowego, a także swoich dalszych losów zasługuje na miano lokalizacji stykania się, krzyżowania i oddziaływania wielu kultur. Festiwal ma również za założenie nawiązanie współpracy z artystami ze wszystkich stron świata, a także promowanie miasta jako kolebki historii Polski.
Pierwszym wydarzeniem w tym sezonie związanym z Międzynarodowym Festiwalem ''Bursztynowy Szlak” będzie koncert z okazji jubileuszu 40-lecia istnienia Filharmonii Kaliskiej. Odbędzie się on dnia 10 października w Sali Koncertowej Filharmonii Kaliskiej, w Auli WPA UAM przy ul. Nowy Świat 28-30, o godzinie 19.30. Podczas koncertu będzie można usłyszeć Clare Hammond, która zagra na fortepianie oraz Adama Klocka jako dyrygenta Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej.
Drugi występ odbędzie się w poniedziałek, 14 października 2014 roku, w Sali Koncertowej Filharmonii Kaliskiej, w Auli WPA UAM przy ul. Nowy Świat 28-30, o godzinie 19.30. Będzie to recital fortepianowy angielskiej artystki Clare Hammond.

Filharmonia Kaliska zaprasza wszystkich na Międzynarodowy Festiwal ''Bursztynowy Szlak''!

Bilety na piątkowy wieczór w cenie 40zł – normalny, 30zł – ulgowy.
Bilety na poniedziałkowy wieczór w cenie 20zł – normalny, 10zł – ulgowy.


Fot. za http://filharmoniakaliska.pl/
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki