Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » VI Kaliskie Dni Modelarza i Pasjonata
Aktualności
2014-09-23 / VI Kaliskie Dni Modelarza i Pasjonata
Hala Kalisz Arena wypełniona w weekend po brzegi podczas Kaliskich Dni Modelarza i Pasjonata!
Dnia 20 oraz 21 września odbyły się na hali Kalisz Arena VI Kaliskie Dni Modelarza i Pasjonata. Przybyli na nie miłośnicy historii, lotnictwa, kolei, fantastyki, modeli pływających, zdalnie sterowanych miniatur oraz zabytkowych pojazdów. Udział w przedsięwzięciu wzięli również kaliscy modelarze RC, którzy występowali w kategorii modeli zdalnie sterowanych i zaprezentowali swoją kolekcję na specjalnie przygotowanym torze rolkowym.
Swoje modele mieli również okazję zaprezentować uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, zaś na najlepszych z nich czekały wyróżnienia i nagrody, oraz możliwość pokazania swoich dzieł wszystkim uczestnikom VI Kaliskich Dni Modelarza i Pasjonata. Zwycięzcy rywalizacji mieli przyjemność odebrać swoje nagrody z rąk prezydenta Miasta Kalisza, pana Janusza Pęcherza. Grand Prix zdobył kaliski zespół Team RC.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko Miasta Kalisza, na którym można było uzyskać wiele informacji na temat samego miasta, jak i ciekawostki z nim związane. Szczególną popularnością wśród uczestników VI Kaliskich Dni Modelarza i Pasjonata cieszyły się foldery informacyjne o najstarszym mieście w Polsce – ''Kalisz. Warto zobaczyć'', a także gadżety takie jak np. opaski odblaskowe na rękę (by być widocznym w czasie zmroku na drodze), kredki ''pokoloruj Kalisz'' czy koszulki „Wybierz Kalisz na weekend”. Ponadto w konkursach w trakcie trwania całego wydarzenia wygrać można było wiele publikacji związanych z Kaliszem. Wystarczyło wcześniej odpowiedzieć na pytanie związane z miastem, zaś jako nagrodę otrzymywało książki. Były to m. in. „Kalisz na przestrzeni wieków” pod redakcją prof. dr hab. Tadeusza Baranowskiego oraz prof. dr hab. Andrzeja Buko, ''Kalisz – miasto pięknych szkół'' opracowany przez Biuro Informacji Miejskiej czy „Dziennik Amazonki – od Rewala do Rewala” Kazimiery Lissy-Kalafarskiej.
Zaprezentowane atrakcje usatysfakcjonowały modelarzy i uczestników oraz zaszczepiły zachętę do rozwijania swoich pasji wśród najmłodszych. VI Kaliskie Dni Modelarza i Pasjonata już za nami, a zatem nie pozostaję Nam nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i poczekać na następną edycję tego niesamowitego przedsięwzięcia!

Red. Michał Matuszewski, fot. Anna Błaszczyk
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki