Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Spotkanie z pisarką i dziennikarką Hanną Krall
Aktualności
2014-09-28 / Spotkanie z pisarką i dziennikarką Hanną Krall
Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu wraz ze Stowarzyszeniem Promocji Sztuki „Łyżka mleka” ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na spotkanie z pisarką i dziennikarką Hanną Krall.
Spotkanie odbędzie się w niedzielę 28 września 2014 roku o godzinie 16.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, przy ulicy Łaziennej 6. Rozmowę z Hanną Krall poprowadzą Iza Fietkiewicz-Paszek oraz Dorota Ryst, zaś fragmenty jej prozy przeczyta Beata Wicenciak. Spotkanie poświęcone będzie książce pisarki - ''Dowody na istnienie'', w której to ludzkie losy splatają się w sposób przypadkowy, zaś bohaterowie zmuszeni są do podejmowania tragicznych wyborów. Historie te przywracają jednak wiarę w człowieka.
Rozmowa będzie doskonałą okazją do refleksji nad mało znanymi kwestiami dotyczącymi Polaków, w szczególności pokolenia starszego. Dla młodszych słuchaczy będzie to sytuacja, w której zyskają możliwość spojrzenia na starsze pokolenia z zupełnie innych perspektyw.
Hanna Krall jest pisarką i dziennikarką pochodzącą z rodziny żydowskiej. Urodziła się w Warszawie, gdzie podczas II wojny światowej zginęło wielu członków jej najbliższej rodziny, w tym ojciec. Wojnę przeżyła tylko dlatego, że była ukrywana. Cudem została ocalona w czasie transportu do getta. Holocaust i losy Żydów polskich z czasem stały się głównym tematem jej twórczości.
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki