Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Kalisz na targach ''Grüne Tage Thüringen'' (Zielone Dni Turyngii) w Erfurcie.
Aktualności
2014-09-23 / Kalisz na targach ''Grüne Tage Thüringen'' (Zielone Dni Turyngii) w Erfurcie.
W niedzielę zakończyły się targi ''Grüne Tage Thüringen'' (Zielone Dni Turyngii) w Erfurcie, na których zaprezentowano rolniczy i gospodarczy potencjał Kalisza i powiatu kaliskiego.
Targi odbywały się w dniach 19-21 września 2014r. W gronie 310 wystawców z dziewięciu krajów zaprezentowały się firmy z Kalisza i regionu: WPPH „ELENA” Import-Export Franciszek Siegień (liofilizaty i kolagen), PPH Natural Food 24 (zbożowe wafle ryżowe), Pol-Fungimed Sp. z o.o. (grzyby shitakee, boczniaki), PHP Wiesław Wawrzyniak (alkohol), STAN (ogórki kwaszone, kapusta kwaszona, sok z kapusty kwaszonej), Młyn Niedźwiady, Chenczke s.c. Anna Chenczke & Krzysztof Chenczke (pomidory). Na stoisku Enterprise Europe Network prezentowano wyroby wędliniarskie firmy Fiderkiewicz, słodycze z Jutrzenki Colian, domowe soki z Tłoczni Soków Owocowych "TeSO" Izabela Płonka, a także pieczywo, żur i bułkę tartą z Piekarni Bułeczka.
Dużym powodzeniem cieszyły się Andruty Kaliskie, którymi częstowano na stoisku miasta Kalisza.
Odwiedzający targi chętnie zapoznawali się z polskimi produktami, a także zasięgali informacji o Kaliszu. Na stoisku, a także na scenie panie z zespołu ‘’Cekowianki’’ prezentowały folklor z regionu kaliskiego. Muzyka i śpiew stanowiły ciekawe urozmaicenie nie tylko na kaliskim stoisku, ale również na całych targach i przypadły do gustu mieszkańcom Turyngii, którzy wyrażali o niech pochlebne opinie.
Każdego dnia na scenie prezentowane było miasto, powiat i jego walory, a także kaliski folklor. W drugim dniu targów odbyła się uroczysta prezentacja miasta, z udziałem Jürgena Reinholza, Ministra Rolnictwa, Leśnictwa, Środowiska i Ochrony Przyrody Turyngii, który wyraził swoje zadowolenie z obecności miasta partnerskiego Kalisza na targach rolniczych w Erfurcie. Wiceprezydent Daniel Sztandera podkreślił, że produkty rolne i przetwory z regionu kaliskiego to, obok przemysłu lotniczego, duma Kalisza. W rozmowie na scenie poruszono również kwestię współpracy gospodarczej między kaliskimi a niemieckimi przedsiębiorcami, stwierdzając, że udział w targach pozwala nawiązać nowe kontakty gospodarcze.

W ostatnim dniu targów ‘’Zielone Dni Turyngii’’ przedstawicielki Miasta oraz Enterprise Europe Network opowiadały o walorach Kalisza i regionu, a także prezentowały produkty, dostępne na stoisku.
Jedne z największych targów w centralnych Niemczech na 50.000 m2 skupiły m.in. producentów wędlin, pieczywa, wyrobów mlecznych, alkoholowych, warzyw i owoców, hodowców zwierząt, producentów maszyn rolniczych i urządzeń, ogrodników, florystów, a także przedstawicieli gospodarstw agroturystycznych i szkół. Jak podaje organizator, targi w ciągu trzech dni odwiedziło ok. 28.500 osób i jak dotąd jest to rekordowa liczba (była to ósma edycja tych targów).


Galeria zdjęć
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki