Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » ''I narodzę się znowu. Jak Feniks''
Aktualności
2014-09-10 / ''I narodzę się znowu. Jak Feniks''
Niesamowity pokaz laserów, obraz wyświetlany za pomocą kurtyn wodnych oraz trójwymiarowy mapping to główne atrakcje, które czekają na wszystkich widzów spektaklu ''I narodzę się znowu.Jak Feniks'' przygotowanego z okazji setnej rocznicy zburzenia Kalisza.

Odbędzie się on ponownie dla Kaliszan oraz wszystkich gości naszego miasta dnia 20 września 2014 roku, o godzinie 20:00 oraz 21:00 przy dawnym Pałacu Gubernatora (obecnie budynek Starostwa Powiatowego w Kaliszu), plac św. Józefa 5.

Wyjątkowy pokaz, który podczas swojej premiery oglądało 25 tysięcy ludzi, został przygotowany z wielkim rozmachem i wzbudził niesamowite emocje wśród oglądających. Wywołał tym większe wrażenie, że część miasta specjalnie na tą okazję osnuła się mrokiem. Wyłączono latarnie miejskie, zaś mieszkańcy okolicznych domów nie zawiedli i uszanowali prośbę Prezydenta o zgaszenie świateł w pomieszczeniach wychodzących na miejsce widowiska, co w efekcie dało piorunujące wrażenie!

Spektakl pokazywać będzie najpierw czasy rozkwitu grodu nad Prosną przed rokiem 1914, następnie apokaliptyczny sierpień, aż wreszcie długi, ale pełen nadziei przebieg powstawania miasta z popiołów. Obrazy przeplatane będą słowami lektora, dźwiękami syrenoraz wystrzałów.Animuszu całemu wydarzeniu dodaje fakt, iż jest ono oparte na autentycznych losach Bronisława Szczepankiewicza, zwanego również ''kaliskim Robinsonem Crusoe''. Przeżył onokoło czternastu długich miesięcy w ruinach Kalisza, patrząc z niedowierzaniem i trwogą na to wszystko, co oddziały niemieckie wyczyniają z jego ukochanym, rodzinnym miastem. Wyjątkowy pokaz skonstruowany zostanie dzięki współczesnym technologiom multimedialnym.

Zapraszamy zatem wszystkich mieszkańców Kalisza i okolic, ale również wszystkich gości najstarszego miasta w Polsce do wzięcia udziału w niewiarygodnym wydarzeniu, jakim z pewnością będzie pokaz ''I narodzę się znowu. Jak Feniks''!

Wstęp wolny!

Wejście od strony baszty Dorotki.     ZOBACZ ZWIASTUN

dojazd na spektakl mapka

mapping w dniu 2 sierpnia 2014 roku

mapping w dniu 2 sierpnia 2014 roku

mapping w dniu 2 sierpnia 2014 roku

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki