Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuFoursquare - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Narodowe Czytanie i Święto Książki w Ratuszu
Aktualności
2014-09-04 / Narodowe Czytanie i Święto Książki w Ratuszu
Serdecznie zapraszamy na ''Narodowe czytanie'' oraz ''Święto książki w Kaliszu'', które odbędą się dnia 6 września 2014, w godzinach od 10:00 do 18:00.
Honorowym patronem obu przedsięwzięć będzie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. W ratuszu najstarszego z polskich miast wydarzenie to zostanie zainaugurowane odczytaniem ''Odezwą do ludzi cywilizowanych''. Utwór ten nie został wybrany w sposób przypadkowy, gdyż nawiązuje do tragedii zburzenia Kalisza, która miała swoje miejsce 100 lat temu. Po rozpoczęciu, osoby, które wcześniej zgłosiły się do organizatora, odczytają dowolny fragment z Trylogii Sienkiewicza.
Rok 2014 jest również wyjątkowy dla całej literatury. Obchodzony jest bowiem Rok Czytelnika, a swoje święto w służbie książki mają również bibliotekarze, księgarze, wydawcy oraz drukarze. Z tego właśnie powodu literackiemu spotkaniu towarzyszyć będzie po raz pierwszy ''Święto książki''. W związku z rocznicą zburzenia miasta proponowane będą wydawnictwa poświęcone I wojnie światowej, ale przede wszystkim wydawnictwa lokalne, które zostały stworzone specjalnie na tą okazję.
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki