Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Wycieczka rowerowa
Aktualności
2011-08-09 / Wycieczka rowerowa
Na kolejną wycieczkę z cyklu “Cudze chwalicie, swego nie znacie” zaprasza kaliskie koło Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.

Tym razem wycieczka odwiedzi Kalisz wraz z dzielnicą Szczypiorno, Nowe Skalmierzyce,Śliwniki,Zabłocko,Węgry,Mączniki i powrót do Kalisza.

 

Ruszamy 13 sierpnia (sobota) o godz. 10:00
Miejsce spotkania: róg ulic: H. Sawickiej i Granicznej (przy sklepie Piotr i Paweł)
Organizator: Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Koło w Kaliszu

Wycieczka ma na celu pokazanie piękna Południowej Wielkopolski, wskazanie miejsc mniej znanych, które w przeszłości były ważnymi punktami strategicznymi lub zachwycały pięknem architektury.

Na naszej trasie zobaczymy dworki, odwiedzimy kościoły i wysłuchamy opowieści pasjonatów historii, którzy zabiorą nas w podróż do przeszłości. Wycieczka pozwoli nam poznać nie tylko to, co straciliśmy, ale również to, co wciąż w naszym regionie się znajduje.

Na wycieczkę zapraszamy wszystkich chętnych, którzy są głodni wiedzy o swoim regionie i posiadają sprawne rowery! Zapraszamy młodych i starszych, kobiety i mężczyzn, każdego, kogo nasza wycieczka zainteresowała!

Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Informacja o wycieczce pod numerem telefonu: 600 067 956

Każdy uczestnik powinien zadbać o prowiant we własnym zakresie. Należy również zapoznać się z regulaminem wycieczki i dostosować się do wszystkich jego zaleceń.

Szczegółowy regulamin wycieczki rowerowej:

1. Każda z osób biorących udział w wycieczce jedzie na własną odpowiedzialność, uczestnicy zobowiązują się znać przepisy ruchu drogowego i ich przestrzegać.
2. UWAGA:
W wycieczce rowerowej mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie, dzieci i młodzież jedynie w towarzystwie rodziców lub opiekunów.
3. Każdy uczestnik powinien posiadać ważny dokument: dowód osobisty, legitymację szkolną bądź kartę rowerową.
4. Każdy uczestnik według swego uznania posiada sprawny rower i sam ponosi ewentualne konsekwencje usterek, mile widziane narzędzia do podstawowej naprawy roweru.
5. Grupę będzie prowadził przewodnik wycieczki rowerowej (nie należy go wyprzedzać), zgodnie z uprzednio ustaloną trasą.
6. Uczestnik wycieczki w każdej chwili może poinformować organizatora o zmęczeniu czy słabym samopoczuciu i zasugerować odpoczynek.

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki