Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » ''Gdy dymy opadły, został wielki cmentarz, wymarła ruina…''
Aktualności
2014-08-12 / ''Gdy dymy opadły, został wielki cmentarz, wymarła ruina…''
Ekspozycję zatytułowaną ''Gdy dymy opadły, został wielki cmentarz, wymarła ruina…'' otwarto 4 sierpnia w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej. Wernisaż był ostatnim akcentem Dni Pamięci sierpnia 1914 roku.

Feniksowa ekspozycja składa się z trzech części. Przedstawiają one miasto przed sierpniowym kataklizmem, samo burzenie grodu nad Prosną oraz proces odbudowy. Tragiczna historia naszego miasta nie jest jeszcze powszechnie znana. Władze miasta prognozują jednak, że to się zmieni.

W muzeum eksponowane są pocztówki, plakaty z czasów wojny, militaria, oczywiście zdjęcia sprzed zburzenia miasta, bogaty serwis fotograficzny z procesu odbudowy i Kalisza już odbudowanego, łącznie z tym, co miasto samo pokazało na Powszechnej Wystawie Krajowej w 1929 roku w Poznaniu. Większość materiałów stanowią zbiory własne Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej.Tekst i zdjęcia za BIM.
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki