Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Spotkanie z Anną Herbich
Aktualności
2014-07-28 / Spotkanie z Anną Herbich
Dzisiaj w Filii Nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Złotej 26-28 odbędzie się spotkanie z Anną Herbich, autorką książki ''Dziewczyny z Powstania''.

Na okładce czytamy:

Sławka do dziś żałuje, że nie pocałowała młodego powstańca, który się w niej kochał.
Halina urodziła synka tuż przed godziną ''W'' i cudem ocaliła mu życie.
Zosia złamała konspiracyjne zasady i zdradziła swoje imię ukochanemu.

Powstanie Warszawskie miało trwać kilka dni. Godzina ''W'' zastała kobiety w codziennych sytuacjach: na ulicach, w szkołach, w domach. Walczyły wszystkie, każda na swój sposób. Ratowały rannych, chroniły swoje dzieci, chwyciły za broń. Umawiały się na randki w cieniu spadających bomb, brały śluby w białych kitlach sanitariuszek zamiast sukien. Odniosły największe zwycięstwo – przeżyły.

Anna Herbich w przejmujący sposób pokazuje, jak naprawdę wyglądało życie w czasie 63 dni heroicznej bitwy. Pozwala nam zobaczyć Powstanie Warszawskie z zupełnie innej perspektywy: oczami kobiet.

Spotkanie z autorką oraz otwarcie wystawy ''...niosąc naręcza pragnień jak spalonych róż'' odbędzie się 28 lipca o godz. 16.00.

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki