Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Dostęp do bezpłatnego internetu na Głównym Rynku
Aktualności
2011-08-08 / Dostęp do bezpłatnego internetu na Głównym Rynku
Z sieci bezprzewodowej można korzystać na Głównym Rynku i w promieniu 300 metrów od ratusza, w okolicznych uliczkach, a nawet na Pl. św. Józefa.

Dostęp do bezpłatnego internetu na Głównym Rynku

Z sieci bezprzewodowej można korzystać na Głównym Rynku i w promieniu 300 metrów od ratusza, w okolicznych uliczkach, a nawet na Pl. św. Józefa.


Gdy komputer bądź telefon użytkownika znajdzie się w zasięgu bezpłatnego internetu, należy połączyć się z jednym z czterech hotspotów, a następnie otworzyć dowolną przeglądarkę. W oknie przeglądarki wyświetli się automatycznie strona informacyjno - powitalna, na której będą podane powszechnie dostępne login - „netland" i hasło - „kalisz".

Po zalogowaniu się użytkownik uzyska bezpłatny dostęp do sieci. Jeżeli użytkownik się rozłączy, a następnie w przeciągu trzech godzin będzie chciał ponownie skorzystać z internetu, komputer automatycznie zaloguje się do bezpłatnej sieci.

Zasięg internetu uzależniony jest od trzech czynników: występowania i rodzaju przeszkód np. budynków na linii nadajnik - odbiornik, odległości od nadajników oraz sile i jakości anteny w komputerze lub telefonie. Każde urządzenie musi wysłać informację zwrotną do nadajnika; jeżeli urządzenie będzie posiadało zbyt słaby moduł wifi, komputer nie zdoła się połączyć, mimo że będzie w zasięgu sieci.
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki