Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Prosna - Feniks - pociągiem do Kalisza
Aktualności
2014-06-25 / Prosna - Feniks - pociągiem do Kalisza
Pociąg Prosna – Feniks wyruszy 5 lipca 2014r. z dworca Poznań Główny i zatrzyma się między innymi w Środzie Wielkopolskiej, Jarocinie oraz Krotoszynie. W Kaliszu natomiast zaplanowano dłuższy pobyt z licznymi atrakcjami.

Już na trasie z Krotoszyna do Kalisza w ramach poszerzenia dostępności oferty turystycznej dla pasażerów wprowadzono dodatkową ofertę pod nazwą FENIKS.

Przejazd do Kalisza będzie stanowił atrakcję zarówno dla najmłodszych pasażerów, jak i osób dorosłych, gotowych na niecodzienną wyprawę do najstarszego miasta w Polsce. Pociąg turystyczny, ciągnięty przez lokomotywę parową, zawita do Kalisza po raz pierwszy. Przyjazd lokomotywy stanowić będzie gratkę także dla kaliszan – dzieci, młodzieży i dorosłych, który będą mogli przyjrzeć się pracy parowozu.

Pobyt w Kaliszu będzie także wyjątkowo atrakcyjny dla podróżnych. Otrzymają oni materiały informacyjne o projekcie Kalisz-Feniks, wezmą udział w spacerze po mieście w towarzystwie znakomitych przewodników PTTK oraz będą uczestniczyli w uroczystym otwarciu wystaw wielkoformatowych ''Kalisz - sierpień 1914''- wystawa w przestrzeni miejskiej oraz ''Wielkie dzieło odbudowy'' - Złoty Róg. Ponadto będą mogli skorzystać z bonusów kulinarnych w kaliskich lokalach gastronomicznych.

Turystyka Kolejowa Turkol.pl to Markowy Produkt Turystyczny, nagrodzony podobnie jak Wybierz Kalisz na weekend Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej za najlepszy produkt turystyczny w 2013 roku. Miasto Kalisz oraz Instytut Rozwoju i Promocji Kolei postanowiły zaproponować turystom odbycie tej niezwykłej wycieczki.

Szczegóły dotyczące rezerwacji miejsc w pociągu można znaleźć na stronie:
www.turkol.pl

Zapraszamy!

Fot. www.turkol.pl

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki