Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Baza gastronomiczna
Cukiernia "Na Rogu"
Dane adresowe:
Kościuszki 18
62-800 Kalisz
telefon: 62 767 22 70
fax: 601 87 22 82
email:
Opis

Nasza Cukiernia to miejsce z klimatem.

Czas płynie u nas wolniej, przy filiżance wyśmienitej kawy Illy można zrelaksować się po całym dniu ciężkiej pracy, ale także to doskonałe miejsce do spotkań z przyjaciółmi, znajomymi . Zależy nam aby nasi goście odpoczęli w przyjaznej atmosferze, otuleni spokojną muzyką i aromatem świeżo zmielonej kawy.

Nasza kawa nie jest nudna, przybiera różne oblicza - może być czarna i mocna, mała lub duża, słodka bądź z miodem, ciepła albo mrożona, z mlekiem, mleczną pianką, bitą śmietaną, lodami oraz syropami Fabbri o wielu smakach.

Oprócz kawy serwujemy także orzeźwiające granity i napoje sporządzone według własnych receptur czy pyszne herbaty Bellevue Tea sprowadzone z Anglii oraz czekolady na gorąco w kilku niepowtarzalnych smakach (klasyczną, pomarańczowo-cynamonową, amaretto, chilli, rumową, białą).

Naszym gościom proponujemy też wspaniałe domowe ciasta wykonane wg babcinych przepisów. Nie używamy żadnych polepszaczy, środków konserwujących. Tylko naturalne, starannie dobrane składniki zapewniają naszym ciastom niezwykły aromat i smak jak za dawnych czasów.

Polecamy niedzielny placek drożdżowy pieczony na wiejskich jajkach, maśle, z doskonałej mąki z dodatkiem rodzynek i skórki pomarańczowej, na wierzchu chrupiąca kruszonka oraz różne

sezonowe owoce - jabłka, gruszki, rabarbar, wiśnie, śliwki. Przyjmujemy także indywidualne

zamówienia na ciasta.

Największym jednak naszym atutem na lokalnym rynku są produkowane przez nas tradycyjne lody kulkowe. Proces produkcji lodów został opracowany przez przedstawiciela najlepszej firmy lodziarskiej z Włoch FABBRI 1905 pana Raffaele Derosa. Do produkcji lodów wykorzystujemy mleko pełnotłuste, kaliską śmietanę 33 %, a przede wszystkim świeże owoce, które naszym lodom sorbetowym dodają niepowtarzalnego smaku.

Mamy niestety złą wiadomość dla palaczy - w cukierni obowiązuje całkowity zakaz palenia,

zamiast dymu papierosowego proponujemy aromat kawy, smak lodów i ciasta oraz free wi-fi.

Pozwól sobie na małe co nieco - Zapraszamy!

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki