Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuFoursquare - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Cmentarze
Cmentarz Ewangelicko-Augsburski
Dane adresowe:
Harcerska 1
62-800 Kalisz
telefon:
fax:
email:
Opis
Cmentarz Ewangelicko-Augsburski

To najstarszy cmentarz w obrębie tzw.Wzgórza Trzech Cmentarzy.Powstał w roku 1689,nazywany jest Luterską Górką,ze względu na wyznaniowy charakter. Najstarsze nagrobki jednak nie zachowały się,najstarszym istniejącym jest grobowiec pułkownika wojsk napleońskich-Wojciecha Greffena.

Pośród wielu innych zabytkowych nagrobków wrażenie i podziw budzi Kaplica Repphanów-kaliskch fabrykantów i przedsiębiorców. W ostatnich latach została odrestaurowana z funduszy zbieranych podczas corocznej kwesty na rzecz ratowania kaliskich cmentarzy,przeprowadzanej na Cmentarzu Komunalnym.

Oprócz pochowanej tam rodziny Repphanów,złożone są także szczątki matki kaliskiego podróżnika i badacza,odkrywcy Kamerunu-Stefana Szolc-Rogozińskiego.

Cmentarzem Ewangelicko-Augsburskim opiekuje się grupa studentów z Ochrony Dóbr Kultury WPA-UAM w Kaliszu pod okiem wykładowcy-Macieja Błachowicza.

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki